Person skadet i ansiket etter slåsskamp ved Grønland T-bane

Deler av Grønland t-banestasjon ble stengt etter at en skadet person ble funnet der.

Publisert

 Vi har per nå en grei beskrivelse av gjerningspersonen. Vi har sikret oss video som viser en del av hendelsen, forteller operasjonsleder Line-Merethe Skott kvart over fire i dag.

Trolig har det vært en diskusjon mellom fornærmede og mistenkte forut for hendelsen, opplyser hun.

Fornærmede er kjørt sykehus med skader i ansikt, mens politiet fortsatt søkte etter gjerningspersonen kvart over fire.

– Det er ingen opplysninger på at det skal ha blitt brukt noen gjenstander, melde politiet noen minutter tidligere.

Deler av Grønland T-banestasjon skal også ha blitt stengt av melder AO, og flere politipatruljer i tillegg til helsevesenet rykket ut.

Litt over halv fem forteller operasjonsleder Skott at de fortsatt ikke har funnet gjerningspersonen.

– Vi har nå avsluttet det aktive søket etter gjerningspersonen, saken går videre i etterforskingssporet, informerer operasjonslederen.

Powered by Labrador CMS