T-banens linje 4 i retning Vestli avbildet ved en tidligere anledning.

T-banen: – Avgangen stopper ikke

Utfordringer i ettermiddagstrafikken.

Publisert

Bli varslet om siste nytt i VårtOslo-appen: Last ned for iPhone her og Android her!

Linje 4 og 5 var mandag ettermiddag berørt av signalfeil, ifølge Ruters avviksoversikt.

Flere stoppesteder berørt

– Avgangen fra Vestli klokken 13.34 i retning Bergkrystallen stopper ikke fra og med Vestli klokken 13.34 til og med Rommen klokken 13.36. Dette skyldes signalfeil, het det blant annet, gjeldende stoppestedene Rommen, Stovner, Vestli.

– Avgangen fra Vestli klokken 13.49 i retning Bergkrystallen stopper ikke fra og med Vestli klokken 13.49 til og med Linderud klokken 14.00. Dette skyldes signalfeil. Gjelder stoppesteder: Rommen, Stovner, Vestli, Romsås, Rødtvet, Kalbakken, Ammerud, Grorud, Linderud og Veitvet, var blant de øvrige avviksmeldingene.

Forsinkelser

– Det er inntil fem minutters forsinkelser, var beskjeden fra Ruter vedrørende signalfeilen på linje 4 og linje 5, med varighet på avviket satt til klokken 15.00 samme ettermiddag.

Det pågår ellers omfattende planlagt arbeid på T-banen i sommer. Blant annet ble Majorstuen stasjon stengt for av- og påstigning forrige mandag.

Powered by Labrador CMS