Hotelldirektør Toril Flåskjer
Hotelldirektør Toril Flåskjer er den stolte prisvinneren av reiselivsbransjens Oscar.

Norges ledende hotellsuite ligger i dette Oslo-hotellet

Hotellet er også kåret til landets ledende forretningshotell og Norges ledende hotell. – Dette er en stor anerkjennelse.

Publisert

Det er Nobelsuiten ved Grand Hotel på Karl Johan som for tiden har Norges ledende hotellsuite.

– Dette er en stor anerkjennelse for alle oss som jobber på Grand Hotel, sier hotelldirektør Toril Flåskjer, som i 2023 har sett 60 rom bli renovert og modernisert.

Grand Hotel har en historie som strekker seg tilbake til 1874.

Nobelsuiten
Nobelsuiten

Men historien til Norges ledende hotellsuite startet i 1901, da de første fredsprisvinnerne sto på balkongen og mottok publikums hyllest fra gaten. Siden den gang er Martin Luther King, Nelson Mandela, Barack Obama og Malala Yousafzai blant de innflytelsesrike personene som har bodd i suiten.

– Suiten har en unik historie og har i mer enn 120 år stått i sentrum for en lang rekke verdensbegivenheter, sier Flåskjer.

Nobelsuiten
Nobelsuiten

Ikonisk suite

Nobelsuiten ble totalrenovert i 2020 av interiørdesigner Hanne Gathe og er en ikonisk og vakker suite på hele 71 kvadratmeter. Den er innredet i klassisk stil, med balkong og utsikt mot Stortinget og Karl Johans gate.

World Travel Awards, kjent som reiselivsbransjens Oscar, ble etablert i 1993 og er anerkjent som en av de mest prestisjefylte internasjonale bransjeprisene. Dette er niende gang Grand Hotel Oslo vinner prisen for Norges ledende forretningshotell og syvende gang de går til topps i kategorien Norges ledende hotell, ifølge en pressemelding.

Powered by Labrador CMS