En person skal ha fått hodeskader etter et fall og tre personer ble anholdt av politiet ved utestedet i Karl Johans gate 10.
Illustrasjonsfoto: Arnsten Linstad
Politiet ba utested på Karl Johan om å stenge: - Mange berusede ungdommer og amper stemning
- Det er besluttet i dialog med utestedet at det stenges ut kvelden, opplyste politiets operasjonsleder ved 21.40-tiden mandag.
- Vi er på et utested i Karl Johans gate etter melding om svært mange berusede ungdommer og amper stemning, sa politiets operasjonsleder Gabriel Langfeldt klokken 21.22 mandag.
Ifølge politiet har utestedet adresse i Karl Johans gate 10. Kort tid etter at politiet ankom ba de altså utestedet om å stenge og at lokalene skulle tømmes.
- Gjerde revet ned
- Vi har kontroll på flere overstadig berusede ungdommer og jobber med å få oversikt, la operasjonslederen til.
Langfeldt opplyste litt senere at en person var sendt til legevakt med hodeskader etter det politiet karakteriserer som en fallulykke.
Operasjonslederen fortalte om svært uoversiktlige arbeidsforhold for politiet. Inne på utestedet var det et arrangement som allerede hadde samlet flere hundre ungdommer.
- Innledningsvis ble det meldt om amper stemning og at gjerdeoppsettet til køen var revet ned. På stedet blir vi fortalt at det er et arrangement på utestedet med opptil 300 personer, sa Langfeldt.
- Tre personer anholdt
Klokken 21.53 kom politiet med en oppdatering.
- Utestedet er tømt. Flere av ungdommene trekker mot Oslo S, sa politiets operasjonsleder.
- Vi kommer til å være tilstede der i forebyggende øyemed sammen med vekterne på Oslo S, sa Langfeldt.
- En person er sendt til legevakt med hodeskader fra et fall, og vi har anholdt tre personer som var aggressive da vi kom til stedet, la han til.
Klokken 22.19 kom en ny oppdatering fra politiets operasjonsleder.
- De tre som ble anholdt er bortvist fra Oslo sentrum. Vi er fortsatt tilstede på Oslo S, sa Gabriel Langfeldt.