En politibil foran hotellet The Hub ved Jernbanetorget, hvor politiet nå er i full gang med etterforskningen av et skudd, trolig med hagle.

The Hub på Jernbanetorget meldte om hotellbrann. Så kom varselet om hagleskudd

Clarion Hotel The Hub evakuerte gjestene i natt da brannalarmen gikk. Politiet trodde først det var snakk om fyrverkeri på et rom.

Publisert

Politiet meldte først at brannalarmen gikk på grunn av mulig bruk av fyrverkeri inne på et rom på Clarion Hotel The Hub. Det luktet røyk, men var ikke meldt om flammer.

Hotellet satte i gang med å evakuere gjestene, grytidlig fredag morgen, klokken 5.27. Men bare seks minutter senere avblåste brannalarmen.

– Brannvesenet har vært inne på rommet, det er ikke brann. De som har evakuert seg selv, er på vei inn igjen, meldte politiets operasjonsleder Anders Aas i politiloggen.

– Avfyrt skudd med hagle

En time senere, etter å ha undersøkt rommet, gikk politiet ut med at det trolig var blitt avfyrt et skudd, og at de har kontroll på en person.

– Det er spor som tyder på at det er avfyrt ett skudd med mulig hagle, melder Aas.

Ingen er meldt skadet. Det foregår etterforskning på stedet.

Klokken 8.17 oppdaterer politiet:

– Vi har kontroll på et våpen vi knytter til spor funnet på rommet. En person i 20-årene som er godt kjent for politiet er pågrepet. Det er ikke funnet skadde personer

Powered by Labrador CMS