Tolv bilister fikk forelegg i Thorvald Meyers gate mandag.
De kjørte i strid med forbudsskiltet for motorvogner.
Hvert forelegg kan være på 8650 kroner.
Én sjåfør mistet førerkortet etter mistanke om ruskjøring.
Bilførerne som fikk forenklet forelegg for ulovlig kjøring i Thorvald Meyers gate på Grünerløkka mandag kveld føyer seg inn i en rekke bilister også tatt tidligere.
Til sammen fikk tolv bilister bøter denne gangen.
En sjåfør ble i tillegg anmeldt for kjøring i påvirket tilstand og mistet førerkortet midlertidig, opplyser politiet.
Politiets oppdragsleder Sveinung Eide Myklebust opplyser at bilførerne forenklet forelegg for å ha kjørt i strid med skilt 306.1, som forbyr motorvogner.
Kjøring i strid med skilt 306.1 kan straffes med forenklet forelegg. Etter gjeldende sats er boten 8650 kroner for denne typen overtredelse.
Det vil si at de tolv foreleggene mandag kveld samlet kan utgjøre rundt 103.800 kroner, dersom alle vedtar foreleggene. Forenklet forelegg må vedtas eller avvises innen sju dager etter at den er mottatt.
Den som er uenig, kan la være å vedta og klage til politiet. Politiet har ikke oppgitt hvor mange av førerne mandag kveld som eventuelt nektet å vedta foreleggene.