Oslo 20240508. Birte Sjule i Sporveien etter pressekonferanse om anskaffelse av nye T-banevogner til Oslos T-banenett.Foto: Fredrik Varfjell / NTB
Sporveiens konsernsjef Birte Sjule etter vårens pressekonferanse der det ble kjent at omstridte CAF skal levere nye T-banevogner til Oslo.

Nye dokumenter avslører: Sporveien kunne stanset kjøp av T-baner fra selskap dypt involvert i israelsk okkupasjon av palestinsk land

Publisert

Vil du lese artikkelen?
Abonner og få full tilgang til VårtOslo

Som abonnent får du tilgang til de små og store nyhetene om det som skjer i Oslo og nærmiljøet ditt. Lokalnyheter fra en uavhengig, redaktørstyrt og pålitelig redaksjon med ❤️​​​​​​​ for Oslo.

​​​​​​​1 måned for kun 1 kr

Prøv VårtOslo i en måned for 1 krone. Fornyes deretter automatisk til 149 kroner hver måned. ​​​​​​​​​​​​​

BESTILL

Årsabonnement

Et år med alt innhold på VårtOslo for 1490 kroner. Abonnementet fornyes automatisk om et år.

BESTILL

Ingen bindingstid. Abonnementet løper til det sies opp. Avslutt når som helst via min side eller kundeservice.
Powered by Labrador CMS