Se video: Heidi så campingvogna ta full fyr fra verandaen på Grorud: – Skikkelig ekkelt å se hvor fort det gikk
– Jeg sto på verandaen i høyblokka og så at det begynte å brenne, og fy flate det gikk fort, sier beboeren i høyblokka på Grorud.
Oslo brann- og redningsetats 110-sentral meldte i en oppdatering klokken 19.25 at brannvesenet var på vei til ei campingvogn som sto i full fyr på til Grorudveien ved idrettsplassen på Grorud.
– Fy flate
– Jeg sto på verandaen i høyblokka og så at det begynte å brenne, og fy flate det gikk fort til den sto i full fyr, forteller Heidi Gjelsnes til VårtOslo, som fanget dramatikken på video, som du kan se øverst i saken.
– Det var skikkelig ekkelt å se hvor fort det gikk – en skikkelig tankevekker, fastslår hun.
Brannvesenet kunne kort tid etter den innledende meldingen imidlertid melde om at de var godt i gang i slukningsarbeidet, og at det ikke var spredningsfare.
Ingen i campingvogna
– Vi sendte et par brannbiler til stedet som iverksatte slukking, kunne vaktkommandør Eirik Sundt Fredriksen i 110-sentralen opplyse til NTB.
Han informerte videre om at det ikke var mennesker i campingvogna da det begynte å brenne.