Tirsdag morgen var det nok en gang driftsforstyrrelser i Ruter-appen, slik det også var mandag morgen denne uken, som tidligere omtalt.
Det kom frem av en avviksmelding i kollektivselskapets app samt på deres nettside.
«Finn reise» var blant funksjonene som viste blanke felt ved forsøk på å få opp reiseforslag tirsdag morgen.Skjermdump: Ruter-app
«Vi opplever for tiden tekniske avvik som påvirker funksjonaliteten i Ruter-appen. Dette gjelder reisesøk, billettkjøp og visning av allerede kjøpte billetter. Vi arbeider med feilsøking og utbedring, og oppdaterer informasjonen fortløpende», het i en oppdatering sist oppdatert like før klokken 09.00.
Da var varighet på avviket satt til like før klokken 10.00.
Reisesøk rammet
Annonse
– Det er reisesøket som kan oppfattes som tregt eller
eventuelt ikke fungerer i det hele tatt, kunne Ruters pressevakt, Eilif
Swensen, bekrefte overfor VårtOslo litt etter klokken 09.00.
Til tross for at avviket var satt til klokken 10.00,
hadde han da ikke et estimat på når appen ville fungere som normalt igjen.
Idet klokken nærmet seg 09.30 var imidlertid avviket fjernet fra Ruters plattformer, og reisesøkfunksjonen så ut til å fungere igjen.
I den innledende meldingen sto det at blant annet også billettkjøp
og visning av allerede kjøpte billetter var berørt, men det medførte ikke
riktighet denne gangen, ifølge Swensen.
Det får uansett Ruters pressevakt til å komme med en
påminnelse til reisende:
– Man må alltid betale for billetten sin. Alle plikter å
sjekke at man har gyldig billett. Dersom billetten
ikke skulle komme opp slik den skal i appen eller man ikke får gjennomført kjøp på vanlig måte, må man vise dette til sjåføren på det
aktuelle transportmiddelet, forklarer Swensen.