Flere politibiler og minst 12 politifolk deltok i aksjonen ved p-huset i Oslo City. Foto: Ingri Valen Egeland
Uniformerte politibiler og politifolk ved nedkjørselen til parkeringshuset under Oslo City mandag ettermiddag.

Rykket ut til melding om person med mulig våpen ved Oslo City

Flere politibiler og minst 13 politifolk deltok i aksjonen ved parkeringshuset i tilknytning til Oslo City.

Publisert

Ved 16.30-tiden mandag rykket politiet ut til en melding om at det skulle være observert en eller flere personer med et mulig våpen i parkeringshuset knyttet til kjøpesenteret i sentrum.

– Ja, vi har hatt en politiaksjon der nede, bekrefter politiets operasjonsleder Gabriel Langfeldt i Oslo politidistrikt overfor VårtOslo.

Det var utenfor Oslo City P-hus politiet hadde stilt seg opp sent mandag ettermiddag.

Mange politibiler og politifolk

På VårtOslos bilder sees fem uniformerte politibiler og 13 uniformerte politifolk utenfor Oslo City P-hus i Stenersgata.

– Aksjonen resulterte i at vi fikk kontroll på disse personene. Men det var aldri snakk om noe våpen, ifølge Langfeldt.

13 politifolk sto samlet utenfor parkeringshuset.

– En slags varmepistol

– Det var en av dem som hadde en slags varmepistol, kunne operasjonslederen forklare videre.

– Så det var aldri noen trusselsituasjon eller noen som er blitt skadd, sa Langfeldt ved 18-tiden mandag.

Politiaksjonen var da avsluttet.

Powered by Labrador CMS