Gucci butikk Nedre Slottsgate Illustrasjonsfoto: Google maps
Gucci-butikken ligger i luksushandlegata rett ved siden av Steen & Strøm.

Politiet jakter fortsatt Gucci-tyver etter luksusbrekk i sentrum: Stjal varer for 250.000 kroner

To maskerte personer er fanget på video etter innbruddet i Gucci-butikken i Nedre Slottsgate, der varer for rundt 250.000 kroner ble stjålet.

Publisert

Kortversjon

  • Politiet etterforsker innbruddet i Gucci-butikken 19. mai, der varer for rundt 250.000 kroner ble stjålet.
  • To maskerte personer er fanget på video.
  • Ingen er foreløpig pågrepet i saken.

Politiet etterforsker et innbrudd i Gucci-butikken i Nedre Slottsgate etter at varer verdt rundt 250.000 kroner ble stjålet natt til 19. mai.

Da politiet rykket ut til luksusbutikken, fant de en knust rute og flere tomme hyller inne i lokalet. Nå forsøker etterforskerne å identifisere to maskerte personer som er fanget på video, skriver VG.

– Det er tatt vesker og capser fra butikken, sier politiadvokat Louise Zijdeman til avisen.

Brukte stein og hammer

Politiet har sikret videoopptak fra deler av hendelsesforløpet. Ifølge politiet viser opptakene to mørkkledde og maskerte personer som oppholder seg utenfor butikken før de begynner å slå mot et av vinduene.

Politiet mener de brukte både stein og hammer for å knuse ruten. På opptakene skal man også kunne se at en av personene sparker til vinduet før vedkommende tar seg inn i butikken.

Det er uklart hvor lenge tyvene oppholdt seg inne i lokalet, men politiet mener de fikk med seg varer for flere hundre tusen kroner.

– Vi forsøker å identifisere disse personene. Ingen er foreløpig pågrepet, men vi fortsetter å etterforske saken, sier Zijdeman.

Stjal for 800.000

Gucci er et internasjonalt luksusmerke grunnlagt i Firenze i 1921 av Guccio Gucci. Motehuset er kjent for eksklusive klær, vesker, sko, smykker og tilbehør.

Dette er ikke første gang Gucci-butikken i Oslo sentrum har vært utsatt for innbrudd. I 2014 ble det også gjennomført et større tyveri der rundt 50 vesker og andre varer til en verdi av 837.000 kroner ble stjålet, ifølge NTB.

En mann bosatt i Sverige ble senere dømt til ett år og to måneders fengsel for innbruddet.

Bare for et par uker siden var det innbrudd hos naboen Urmaker Bjerke i samme gate. Da ble det stjålet Rolex-klokker for store verdier.

Powered by Labrador CMS