Denne lastebilen står nå parkert utenfor inngangen som studentene ved Westerdals går ut og inn av hver dag. Til høyre LOKK-leder Ole Alexander «Bom Bom» Mustad.

Capsbutikken LOKK frir til Westerdals-studenter med jobbutlysning på lastebil

Da LOKK besluttet at de ønsket å ansette en ung og iderik kreativ leder, plasserte de like godt en lastebil utenfor hovedinngangen til Westerdals, med stillingsannonsen pålimt bilen.

Publisert

LOKK Shop driver med salg og skreddersydd brodering av capser og streetwear i Torggata. Daglig leder Ole Alexander «Bom Bom» Mustad forteller at de tidligere har hatt god erfaring med lignende kreative kampanjer. I denne omgangen har de hatt spesielt lyst til å nå ut til reklamestudentene på Westerdals.

– Vi vurderte litt forskjellige ideer, men endte til slutt på lastebilen, blant annet fordi den innebærer best mulig plassering.

Lover karakterfrie tøyler

Lastebilen står parkert vis-à-vis inngangen til Westerdals lokaler i Chr. Krohgs gate 32.

– Det er gøy å slippe unge og nye mennesker til, og tanken er jo at dette skal kunne bli til en fulltidsjobb etter endt studietid.

Daglig leder på LOKK, Ole Alexander «Bom Bom» Mustad, savner en kreativ Westerdalsstudent i butikken.

Den nye kreative markedsføreren skal bidra til å synliggjøre capsbutikken overfor oslofolk.

Jobbutlysningen lyder som følger:

«Nei, så får du kanskje ikke Westerdals på CV-en. Men det aller viktigste er heldigvis å få laget noen kule prosjekter. Vi kjenner ikke så godt til Kristiania, men vi lover deg i hvert fall karakterfrie tøyler og reelle prosjekter som deltids-AD eller tekstforfatter hos oss. Kanskje vi til og med får inn en ekstern veileder i ny og ne?»

Ønsker du deg en kreativ jobb i en hattebutikk?

Humoristisk henvisning

Utlysningen referer til at Høyskolen Kristiania nylig har annonsert at fag- og høyskolen skal samles under en felles logo “Kristiania”, som har ført til sterke reaksjoner fra Westerdals-studenter som ikke lenger får mulighet til å vise til navnet Westerdals lenger. LOKK shops jobbutlysning er ikke ment som et politisk innlegg, men er heller en humoristisk vri på navnebyttet, som kan tale til skuffede studenter.

– Målet er å legge til rette for en kombinert deltidsjobb og på den måten tilby relevant bransjeerfaring som kan være en trøst for en student som ikke får Westerdals-navnet på CVen, sier Mustad.

Den lille skriften på lastebilen.
Powered by Labrador CMS