Da billettene til den amerikanske rapperen og produsenten Tyler, The Creator ble sluppet i november, ble billettene til konserten i Oslo Spektrum raskt utsolgt.
Tirsdag ettermiddag sitter mange forventningsfulle mennesker utenfor konsertarenaen, i vente for å se den Grammy-vinnende artisten.
– Heldigvis ikke regn
– Han lager kjempegod musikk. Vi gleder oss masse til å se han for første gang, sier Susanna (16) og mor Sissel.
De sitter helt forrest i køen utenfor dørene til Oslo Spektrum, som åpner klokken 18.
Annonse
– Vi har sittet her siden klokken 10, etter en times kjøretur til Oslo. Det regner heldigvis ikke, så det er veldig bra, sier de til VårtOslo, som er på stedet ved 16-tiden.
Bakerst i køen dukker det stadig opp folk med billetter til den utsolgte konserten.Foto: Petter Terning
Spektrum har inntil 11 500 stå- og sitteplasser. Da billettene ble lagt ut for salg 1. november i fjor var det stor pågang for å få skaffet seg billetter.
Fem dager senere annonserte All Things Live Norway at man kunne melde seg på en venteliste for å få muligheten til å skaffe seg ekstrabilletter.
Omar (21) og Marion (21) kjente hverandre ikke før køen utenfor Oslo Spektrum.Foto: Petter Terning
– Vi fikk tak i ståplass-billetter, og når man har ståplass er det viktig å være tidlig ute. Nå er det ikke lenge igjen til dørene åpner, så da klarer vi et par timer til, sier Sissel videre.
– Vi ble kjent i køen
Litt lenger bak står Omar (21) og Marion (21). De kjente hverandre ikke fra før av, men etter å ha stått i køen i noen timer har de allerede blitt gode venner.
– Vi ble kjent i køen her. Det har vært fint med masse sol, som det var tidligere i dag. Nå er det jo litt overskyet og skygge på denne siden av bygget, men det går bra, sier Marion, som har stått i køen siden klokken 13.
– Også har vi mat og drikke. Det er jo viktig når man skal vente såpass lenge. Nå gleder jeg meg masse til å se Tyler for første gang, legger Omar til.