– Med tak og vegger som man enkelt kan fjerne, er dette perfekt for et show mitt i juli, mener arrangøren.

Har 27 millioner månedlige lyttere – kommer til «utkantscene» i Oslo

– Vi er to ildsjeler som brenner for det å skape gode, gjennomførte kulturopplevelser for den musikken vi selv elsker, forteller arrangøren som fredag kveld lokker med en verdensstjerne.

Publisert

Bli varslet om siste nytt i VårtOslo-appen: Last ned for iPhone her og Android her!

– Av og til flyr vi inn internasjonale artister som opptrer i løpet av kvelden, opplyser Nina Taugbøl til VårtOslo.

Sammen med Eric Mburu Makobu, driver hun MFA Events og Club Afrique.

Klubbkonsept Club Afrique, som er dedikert til afrikansk og afro-karibisk musikk og kultur, er en gjenganger på Tårnet Kulturarena i Kabelgata 51.

Denne fredagskvelden, den 11. juli, blir spesiell i den forstand at det er en verdensstjerne med millioner av lyttere og følgere – nærmere 27 millioner månedlige lyttere på Spotify og nesten 9 millioner følgere på Instagram – som kommer for å holde konsert på klubbkonseptet.

Merittliste

Øverst på plakaten står nemlig jamaicanske Chinsea Linda Lee, bedre kjent under artistnavnet Shenseea. I tillegg blir det oppvarming med to norske artister, Mira Craig og Akuvi.

Den Grammy-nominerte dancehall-artisten kommer til Økern og Oslo for sin aller første konsert i Norge.

Jamaicanske Chinsea Linda Lee, bedre kjent under artistnavnet Shenseea.

28-åringen kan i tillegg til Grammy-nominasjon for sitt eget album fra i fjor, «Never Gets Late Here», skilte med låtsamarbeid med flere kjente artister som Tyga, Megan Thee Stallion, Wizkid, 21 Savage, Offset og Sean Paul, for å nevne noen.

Nærmer seg utsolgt

På Økern inntar hun Tårnterrassen i Kabeltårnet som er et av byens høyeste bygg – bygget som kabelindustribedrift i 1962 og omgjort til kulturarena i 2019.

Kapasiteten er på 1000 publikummere, og kvelden før konserten, var 80 prosent av billettene allerede solgt.

Kapasiteten på arenaen er på 1000 publikummere.

– Vi har jobbet med Tårnet tidligere for mindre klubbarrangementer og liker arenaen veldig godt, sier Taugbøl.

– Det er et helt unikt lokale med god plass og en enkel lokasjon å komme seg til. Med tak og vegger som man enkelt kan fjerne, er dette perfekt for et show mitt i juli. Dette blir rene festivalstemningen og en «open air»-opplevelse for gjestene, mener hun.

Nina Taugbøl og Eric Mburu Makobu står sammen bak MFA Events og Club Afrique.

– Brenner for dette

– Vi er begge DJs og har drevet med eventer og arrangementer i ti år. Vi har etter hvert opparbeidet oss et stort globalt nettverk med artister og promotører og henter inn internasjonale stjerner til Norge, forklarer Taugbøl om arbeidet hun gjør sammen med kompanjongen Eric.

– Jeg vokste opp på Voksenlia og har studert jus i Oslo. Eric er fra Nairobi i Kenya, kom til Oslo i 2011 og har bodd her siden. Vi er to ildsjeler som brenner for det å skape gode, gjennomførte kulturopplevelser for den musikken vi selv elsker – herunder dancehall, afrobeats, reggae og amapiano, utdyper hun og legger til:

– Når det kommer til planlegging og gjennomføring av våre eventer gjør vi stort sett alt selv, med booking, promotering, grafikk, markedsføring, event management, salg, DJ og så videre.

– Vi ønsker å nå ut til musikk- og kulturinteresserte i Oslo, avslutter Taugbøl.

Powered by Labrador CMS