Pågrep to menn og søkte i sentrum: – Uklart om det var pistol involvert
– Fornærmede er ikke veldig samarbeidsvillig, ifølge politiets operasjonsleder.
Bli varslet om siste nytt i VårtOslo-appen: Last ned
for iPhone her og Android her!
– Vi fikk melding om flere personer som sloss med en annen mann i Calmeyers gate. Vi fikk kontroll på fornærmede, men de mistenkte hadde sneket seg inn i en oppgang i nærheten, opplyste operasjonsleder Rune Hekkelstrand i Oslo politidistrikt i politiloggen klokken 18.14.
Han la samtidig til at den fornærmede ikke var alvorlig skadd, men ble undersøkt av ambulanse på stedet.
To tatt i oppgang
Politiet hadde da også kontroll på to personer de mener er involverte i hendelsen i en oppgang.
– Vitner har sagt at de mistenkte hadde en pistol eller lignende, og vi jobber derfor med å søke av oppgangen etter ytterligere personer, fortsatte operasjonslederen.
– Ikke samarbeidsvillig
– Fornærmede er ikke veldig samarbeidsvillig, men han skal trolig til legevakta med lettere skader, oppsummerte Hekkelstrand drøyt ti minutter senere.
– En av de anholdte i oppgangen hadde en kniv på seg, la han til.
Fant ingen pistol
– To menn er pågrepet, den ene for bæring av kniv og den andre for kroppskrenking. Fornærmede er kjørt til legevakta, og vi oppretter sak, informerte operasjonslederen en times tid etter politiets innledende melding.
– Vi fant aldri noen pistol, og det er derfor uklart om det var en pistol involvert i saken, ifølge Hekkelstrand.