En politibil passer opp øvrig trafikk ved Vålerengtunnelen i Kværnerdalen for at andemor med unger skal holdes trygge torsdag morgen (t.v.). En politibetjent foreviger øyeblikket da andefamilien settes tilbake i sitt rette element på Østensjøvannet senere samme formiddag (t.h.).
Foto: Politiloggen / Oslo politidistrikt
Slik så det ut da andefamilien fikk politieskorte i morgenrushet
Andemor på tur med ungeflokken i asfaltjungelen skapte saktegående kø i morgenrushet, før historien fikk lykkelig utgang til slutt.
Bli
varslet om siste nytt i VårtOslo-appen: Last ned for iPhone
her og Android
her!
– Andemor med seks små unger har forvillet seg inn i tunnelen. Politiet er på vei. Vær oppmerksom og ta hensyn, het det i Vegtrafikksentralen østs statusoppdatering om E6 Vålerengtunnelen i retning sentrum klokken 08.42 torsdag morgen.
Politiet rykket ut
– I Vålerengatunellen i inngående løp har en andefamilie forvillet seg ned i tunellen. Dette medfører saktegående kø. Vi og Vegvesenet er på vei for å forsøke å få de ut av veibanen, opplyste operasjonsleder Eirik Sannes i Oslo politidistrikt i politiloggen like etter.
– Da har personell fra Vegvesenet og vi fanget andefamilien. Så skal vi få returnert de til et mer egnet sted, kunne politiets operasjonsleder melde like etter klokken 09.00.
I sitt rette element
Tunnelen ble åpnet for trafikk igjen like etter.
En halvtimes tid senere informerte politiet om at endene var sluppet ut i Østensjøvannet med politiets bistand.