Politiet med flere biler i området i søk etter savnet fireåring – funnet i god behold etter nesten én time
– Mistet kontakt med hverandre.
– Vi er med flere biler i området Ulven og Valhall og leter etter en gutt på fire år som har kommet bort fra mammaen sin, kunne operasjonsleder Guro Sandnes i Oslo politidistrikt i politiloggen klokken 17.19 onsdag.
På sparkesykkel
– Gutten er trolig på sparkesykkel, har blå klær, svarte sko og en brannmannhjelm som sykkelhjelm. Ser du ham, ring politiet 02800, la hun videre til.
– Sist sett på sparkesykkel og så mistet de kontakt med hverandre. Så vi hjelper mor å lete etter han, utdypet operasjonslederen.
Fargen på sparkesykkelen ble først oppgitt å være gul, men senere rettet til grønn.
– Takk til publikum
Klokken 18.09 kunne operasjonslederen på sin side komme med en gledelig oppdatering i saken:
– Da er gutten funnet i god behold på en skole i nærheten. Takk til publikum som følger med og ringer oss.