Da Tobias Andersen kom bort til bilen så han noen hadde knust ruta og stjålet bæreselen til babyen.
Da Tobias Andersen kom bort til bilen så han noen hadde smadret ruta og stjålet bæreselen til babyen.

I en gate på St. Hanshaugen har flere bileiere opplevd tyveri fra bilen: – Forbanna over at noen brøt seg inn for å stjele noe av så lav verdi

– Noen brøt seg inn i bilen ved å knuse vinduet. Jeg ble frastjålet en bæresele til baby. Her må man passe på å ikke ha noen løse gjenstander i bilen uansett hvor lav verdien skulle være.

Publisert

Bilvinduet blir smadret og tyven stikker av med veska eller verdisakene som ligger på innsiden. I Dovregata har flere bileiere endt opp med en uhyggelig overraskelse.

– Jeg ble frastjålet en bæresele til baby til verdi av 1500 kroner. Måtte politianmelde for å opprette forsikringssak, egenandel på ny rute kostet 2500, så litt bitter blir man jo, sier Tobias Andersen, som inntil nylig bodde i nabogata Sofies gate.

Tyveriet skjedde dagen før påske, så han måtte kjøre rundt med gaffateip i flere dager.

Det virker utrygt å stå parkert i Dovregata.
Dette var synet som møtte Tobias Andersen i Dovregata.

– Jeg ble forbanna

– Jeg ble først og fremst veldig overrasket og forbanna over at noen brøt seg inn for å stjele noe av så lav verdi. Vi var midt i en flytteprosess og hadde mye utgifter med dobbel leie og andre utgifter som kommer med ved flytting, sier Tobias.

Nok en bil har fått stjålet verdisaker, her en bag som lå på innsiden.

Bilen fikk en utover-bulk i rammen rundt vinduet, så han synes det virker som om gjerningspersonen kjørte en skrutrekker inn i kanten på vinduet og knuste det på den måten.

– Så klart frustrert

– I går sto bilen parkert i Dovregata. Noen brøt seg inn i bilen ved å knuse vinduet og stjele en veske som lå i bilen, ingenting mer. Saken er politianmeldt, melder en annen bileier.

Han trodde først at det måtte ha skjedd ved et uhell før han så at vesken var borte.

– Jeg ble veldig overrasket da det aldri har skjedd tidligere. Og så klart frustrert med tanke på hvor mye unødvendig tid som går til å fikse dette.

Tyven slår seg inn i bilen.

– Neppe første gang

Bileieren tror at muren gjør det enklere å stjele fra biler uten å bli oppdaget. Også en tredje person har vært vitne til tyveri fra bil i Dovregata.

– Neppe første gang, jeg observerte knust bilglass der i februar.

Powered by Labrador CMS