Aggressiv mann med kniv på Frogner: – Flere som har observert mannen

– Oppfattet skremmende.

Publisert

Bli varslet om siste nytt i VårtOslo-appen: Last ned for iPhone her og Android her!

Rett før klokken 09.00 lørdag kunne Oslo-politiets operasjonssentral melde om at de hadde kontroll på en mann i Riddervolds gate.

– Vi rykket ut etter melding om at en mann hadde fremstått veldig aggressiv ved at han hadde en kniv som han slo i skilt og lignende med, samtidig som han ropte og skrek, opplyste operasjonsleder Tor Gulbrandsen i Oslo politidistrikt i politiloggen.

– Da patruljen tok kontakt med ham, forsøkte han å løpe fra patruljen, men ble raskt innhentet, ifølge operasjonslederen.

– Det er flere som har observert mannen som løp rundt i området, både gardistene utenfor Slottet og privatpersoner, utdypet Gulbrandsen videre og la til:

– Ingen er direkte truet av adferden, men han ble oppfattet skremmende og plagsom.

– Mannen er tidligere bortvist fra området og blir nå kjørt inn i arresten og anmeldt, avsluttet operasjonslederen.

Powered by Labrador CMS