Politiet er på stedet etter melding om masseslagsmål på Oslo S søndag kveld.
Foto: Åsmund Høeg / NTB
Masseslagsmål på Oslo S – skal ha brukt murstein og machete
Det skal være benyttet murstein, og vitneopplysninger tyder på en machete.
Flere skal ha løpt fra stedet i forskjellige retninger etter masseslagsmålet, melder Oslo politidistrikt på Twitter klokken 20.35.
– Det fremstår som at det har blitt hentet murstein i en sidegate som så har blitt brukt i slagsmålet. En person har også blitt observert med noe som kunne se ut som en machete, sier operasjonsleder Vidar Pedersen i Oslo politidistrikt til NTB.
Løp i alle retninger
Han forteller at folk løp i alle retninger etter en liten stund.
– Vi har kontroll på tre personer per nå, og vi jobber fortsatt med å få oversikt. Folk har løpt i flere retninger, og vi har ikke hatt muligheten til å løpe etter alle, fortsatte Pedersen.
Vaktsentralen meldte ifra
Han forklarer at det var vaktsentralen på Oslo S som meldte hendelsen til politiet, og at det har vært urolig på Oslo S i hele ettermiddag og kveld.
– Vi har kontrollert og bortvist fire ungdommer fra området. Flere kom seg unna før patruljene ankom stedet. Ingen alvorlig skadde, opplyste Pedersen like før klokken 21.30.