18. september går kremen av norske og internasjonale tributeband på scenen i Oslo for å hylle metallstorheter som Kiss, AC/DC og Iron Maiden under den første utgaven av Oslo Tribute Festival.
De 200 billettene som er tilgjengelige på grunn av smittevernhensyn, ble revet bort på kort tid.
— Tributeband tar av i Norge
— Interessen er enorm, det er tydelig at folk er sugne på heftige rockekonserter. Tributeband i toppklasse har lenge vært en suksess i Europa. Nå tar det også av i Norge. Vi kunne lett fylt Rockefeller, hvis det var tillatt, sier Jarle Ring i en pressemelding.
Han krysser fingrene for at det lettes på smittevern-reglene før 18. september, slik at de kan legge ut flere billetter.
— Det er bare å følge med på hjemmesiden vår, sier festivalsjef Jarle Ring.
Fem finalister i NM
Blant høydepunktene på scenen er Kiss Forever fra Ungarn, som har blitt kåret til Europas beste Kiss-tributeband.
Oslo Tribute Festival har også startet NM i Tribute-band, i samarbeid med Radio Rock. Fem finalister er allerede klare for finalen som går av stabelen 5. mars 2022 på Vulkan arena i Oslo.
I 2021 vil Oslo Tribute Festival arrangere den offisielle etterfesten til Tons of Rock i Oslo.
— Tributerock er en fest som er kommet til Norge for å bli, sier festivalsjef Ring.