Foto: Ørn E. Borgen / NTB
Mann fratatt bilen etter å ha blitt tatt for ruskjøring åtte ganger. – Betydelig risiko
En Oslo-mann må gi fra seg bilen etter at å ha blitt tatt for kjøring uten førerkort 25 ganger og åtte ganger for ruskjøring
25. juli i sommer ble mannen nok en gang tatt for å ha kjørt i ruspåvirket tilstand, skriver Avisa Oslo , som omtalte dommen først.
Her ble det påvist at mannen var påvirket av alkohol og flere narkotiske stoffer. Han hadde heller ikke gyldig førerkort.
Da rettssaken gikk i Oslo tingrett i forrige uke, tilsto den 39 år gamle mannen alt og sa at han aldri har skaffet seg førerkort.
– Betydelig risiko
Mannen er tidligere dømt 12 ganger for brudd på vegtrafikkloven, herunder for sju tilfeller av ruskjøring og 24 tilfeller av kjøring uten førerkort.
– Tiltalte har vist en konsekvent og grunnleggende manglende vilje til å respektere vegtrafikkloven gjennom svært lang tid, med den svært betydelige risikoen for egen og andres trafikksikkerhet dette medfører, skriver Oslo tingrett i dommen.
I tillegg til å bli fratatt bilen ble mannen også dømt til sju måneders fengsel.