Statens vegvesen skal øve inne i Granfosstunnelen.
Foto: Punkmorten / Wikimedia commons
Skal øve og stenger Granfosstunnelen: - Gjøres for trafikantenes sikkerhet
Lover at stenging blir kortvarig: - Vi forstår at stengte tunneler kan skape utfordringer, sier Statens vegvesen.
Bli varslet om siste nytt i VårtOslo-appen: Last ned for iPhone her og Android her!
Onsdag kveld stenger Statens vegvesen Granfosstunnelen på Ring 3 for en øvelse med nødetatene.
Øvelsen mellom nødetatene skal bedre samhandling og kommunikasjon mellom nødetatene og Vegtrafikksentralen når det skjer hendelser i tunneler, skriver Statens vegvesen i en pressemelding.
Dermed stenges Granfosstunnelen mellom Oslo og Bærum lengst vest på Ring 3 onsdag kveld.
Klokken 21.30 stenges vestgående løp for å rigge til øvelsen, og klokken 22.30 stenges begge retninger. Vegvesenet forventer å åpne tunnelen klokken 00.30 natt til torsdag.
– Vi forstår at stengte tunneler kan skape utfordringer, sier brannvernleder Lasse Djupvik i Statens vegvesen.
– Men det er nødvendig med en kort stenging for å gjennomføre øvelsen, slik at vi er godt forberedt dersom en nødsituasjon skulle oppstå, sier Djupvik.