Fratatt førerkortet ved Tøyenparken: – Skjedde da elsparkesyklisten kjørte over fotgjengerfeltet
– Vil avdekke hvem som har brutt hvilke hensyn i trafikken.
– Det har vært en trafikkulykke mellom en sparkesykkel og en bil ved Tøyenparken, opplyste Kristine Bryntesen Hedly i Oslo politidistrikt i politiloggen litt etter klokken 11.30 lørdag.
– Vi har kontroll på begge parter og starter våre undersøkelser. Fører av sparkesykkelen får tilsyn av ambulanse på stedet, det er per nå snakk om lettere personskader, la Bryntesen Hedly til.
– Havnet over panseret
Det var i Finnmarkgata ved bussholdeplassen Tøyenparken sammenstøtet skjedde.
– Trafikkulykken skjedde da elsparkesyklisten kjørte over fotgjengerfeltet, kunne operasjonslederen informere om en times tid senere.
– Vitneopplysninger tilsier at elsparkesyklisten havnet over panseret på personbilen, fortsatte hun.
Midlertidig førerkortbeslag
– Elsparkesyklisten ble kjørt til legevakten for oppfølging av lettere skader. Bilfører har fått sitt førerkort midlertidig beslaglagt, oppsummerte Bryntesen Hedly og la videre til:
– Vi oppretter sak og etterforskning vil videre avdekke hvem som har brutt hvilke hensyn i trafikken.