Fratatt førerkortet ved Tøyenparken: – Skjedde da elsparkesyklisten kjørte over fotgjengerfeltet

– Vil avdekke hvem som har brutt hvilke hensyn i trafikken.

Publisert

– Det har vært en trafikkulykke mellom en sparkesykkel og en bil ved Tøyenparken, opplyste Kristine Bryntesen Hedly i Oslo politidistrikt i politiloggen litt etter klokken 11.30 lørdag.

– Vi har kontroll på begge parter og starter våre undersøkelser. Fører av sparkesykkelen får tilsyn av ambulanse på stedet, det er per nå snakk om lettere personskader, la Bryntesen Hedly til.

– Havnet over panseret

Det var i Finnmarkgata ved bussholdeplassen Tøyenparken sammenstøtet skjedde.

– Trafikkulykken skjedde da elsparkesyklisten kjørte over fotgjengerfeltet, kunne operasjonslederen informere om en times tid senere.

– Vitneopplysninger tilsier at elsparkesyklisten havnet over panseret på personbilen, fortsatte hun.

Midlertidig førerkortbeslag

– Elsparkesyklisten ble kjørt til legevakten for oppfølging av lettere skader. Bilfører har fått sitt førerkort midlertidig beslaglagt, oppsummerte Bryntesen Hedly og la videre til:

– Vi oppretter sak og etterforskning vil videre avdekke hvem som har brutt hvilke hensyn i trafikken.

Powered by Labrador CMS