Daniel Slakter er daglig leder for Annis Oslobukta og i tillegg for Varemotakket.
Daniel Slakter foran kjøttdisken hos Annis Oslobukta.

Når han ikke står bak kjøttdisken, sverger Daniel Slakter til et sted med litt annen stil på St. Hanshaugen: – Serveres på tinnfat

Favorittspisestedet til Daniel Slakter, som driver Annis Oslobukta og Varemottaket i Bjørvika, har hvite murvegger, enkle stoler og mat som serveres på tinnfat. 

Publisert

Kortversjon

  • Daniel Slakter er daglig leder hos Annis Oslobukta.

  • Når han selv skal ut å spise, faller valget gjerne på Grotto Bistro & Cave.

  • Han roser maten og servicen der og liker den enkle stilen.

Daniel Slakter driver kjøtt- og delikatesseforretningen Annis Oslobukta og restauranten Varemottaket i Dronning Eufemias gate.

Kjøttbutikken har røtter 26 år tilbake, til oppstarten i Ringebu, der moren hans, Anni Byskov, startet pølsemakeri, mens dagens lokaler i Bjørvika har eksistert i snart fem år. Restauranten åpnet for tre år siden.

– Vi vil levere god mat og gode opplevelser til alle. Målet er å være den beste kjøtt- og delikatessebutikken i Oslo – og en restaurant der du får god mat og god stemning, sier Slakter, som selv har valgt seg det passende etternavnet.

– Kan plutselig komme en twist

Restauranten har høy musikk, god stemning og en set-meny på åtte til ti retter uten at den er bundet til én bestemt nasjonal stil.

– Råvarene er stort sett alltid norske, men så kan det plutselig komme inn en asiatisk eller meksikansk twist. Det er ikke noe fast hvilken retning det går i. Menyen kan skifte ukentlig, i hvert fall når det kommer til mindre detaljer.

Slakter bor til vanlig på St. Hanshaugen.

Favoritt spisestedet i nærområdet til Daniel Slakter er mer 'plain', helt hvite murvegger, enkle stoler, og maten serveres mye på tinnfat.
Daniel Slakter har hendene fulle med både kjøtt- og delikatesseforretningen Annis Oslobukta og restauranten Varemottaket i Dronning Eufemias gate.

– Hva er favorittspisestedet ditt i nærheten?

Grotto Bistro & Cave. Det er en av de beste stedene der oppe, synes jeg.

– Hva er det som gjør at du liker Grotto Bistro & Cave så godt?

– Veldig god mat, for det første. God service, og bra folk som jobber der. Lokalet er også litt annerledes enn en vanlig restaurant – det er mer «plain», helt hvite murvegger, enkle stoler, og maten serveres ofte på tinnfat. Det er godt med noe annet enn det skandinaviske interiøret man ser ellers. Helt minimalistisk.

– Hvordan er prisnivået?

– Litt høyt, men det er veldig bra mat, så det er verdt det.

– Hva er planene dine for sommeren?

– Jeg blir stort sett i Oslo. Det er veldig fint vær her, så jeg trenger ikke å reise så langt. Det blir godt å spise ute og nyte byen. Kanskje blir det en liten tur opp til hytta på Ringåsen for å slappe av, men mesteparten av sommeren blir i Oslo.

Powered by Labrador CMS