Fra venstre: Ingeborg Tennes (H), Haakon Riekeles (V), Sirin Stav (MDG) og Omar Samy Gamal (SV) var samlet på Sukkerbiten for å fortelle om byplanene langs fjorden.

Fergeterminalen flyttes til Kongshavn. Skal gi plass til parker, sjøbad og boliger langs havnen: – En historisk dag for Oslo

Høyre, Venstre, MDG og SV vil flytte fergetrafikken ut av sentrum og frigjøre Hjortnes og Vippetangen til parker, sjøbad og boliger.

Publisert

I dag ble det kjent at byrådspartiene Høyre og Venstre sammen med MDG og SV har forhandlet frem en enighet om etablering av ny utenriksfergeterminal på Kongshavn.

Ved at fergetrafikken flyttes fra sentrum til Kongshavn, frigjøres Hjortnes og Vippetangen. Her skal det ryddes plass til parker, sjøbad og en sosial og inkluderende boligbygging. 

Avtalen skal sikre utviklingen av Fjordbyen, et prosjekt der målet er å åpne fjorden for innbyggerne.

Dette er planen for den nye Fjordbyen

  • Utenriksfergene, som danskebåten og Kielfergen, skal flyttes til en felles terminal på Kongshavn for å frigjøre store havneområder til byutvikling.
  • Vippetangen og Hjortnes skal utvikles med nye boliger, parker, rekreasjonsområder og restaurert natur.
  • Vippetangen skal reguleres til natur, kultur og friluftsliv, og få et stort offentlig sjøbad.
  • Sukkerbiten skal bli et friområde for bading og rekreasjon, med oppvarmet helårs sjøbad.
  • Det skal etableres minst 250 meter ny naturlignende kystlinje og gjennomføres naturrestaurering både over og under vann.
  • Grønne områder på Filipstad og Hjortnes skal utvides betydelig, blant annet med minst 50 dekar grøntareal ved Filipstad.
  • Minst 20 prosent av boligene på Filipstad, Hjortnes og Grønlikaia skal være kommunale, studentboliger eller andre ikke-kommersielle boliger.
  • Minst to tredjedeler av de øvrige boligene skal organiseres som borettslag for å sikre flere stabile boforhold.
  • Cruiseaktiviteten i sentrum skal reduseres, og deler av dagens cruisekaier skal omgjøres til natur og friluftsliv.
  • Havna skal bli mer klimavennlig gjennom landstrøm for skip, utslippsfri skipsfart på sikt og mer godstransport med tog i stedet for lastebil.

– Sjøen skal være åpen for alle

– Vi er veldig fornøyde med at våre fire partier har blitt enige om neste fase av Fjordbyen, der vi flytter fergetrafikken ut fra sentrum og sikrer en stor grønn park og sjøbad på Vippetangen, sier Haakon Riekeles (V), leder av byutviklingsutvalget i Oslo, i en pressemelding.

– Dette er en historisk dag for Oslo. Med dette fullfører vi Fjordbyen, og MDG sikrer gjennomslag for mye mer park og natur, flere badeplasser og mer byliv langs sjøen. Dette er et stort løft for både folk, natur og byen vår, sier gruppeleder Sirin Stav fra MDG.

– Med denne avtalen sikrer vi to nye store sjøbad, viktig naturrestaurering og at nabolagene som skal bygges langs fjorden bli mangfoldige. Sjøen skal være åpen for alle, i tillegg sikrer vi møteplasser for folka på Tøyen. Nå fullfører vi det vi startet for et kvart århundre siden, sier Omar Samy Gamal, fra SV.

– Dette er en merkedag for Oslo. Vi åpner områder i sentrum fra avstengt havneområde til bolig- og næringsutvikling. Områdene skal frigjøres til glede for hele byens befolkning. Det vi må spørre oss om er om vi skal ha godshåndtering, trailere og avstengte arealer rett i hjertet av byen eller om vi skal frigjøre tilgang til sjøen, sier Ingeborg Tennes (H).

Saken utvides. 

Avtalen er formelt signert av Høyre, Venstre, MDG og SV. Allerede i ettermiddag skal saken behandles i byutviklingsutvalget, og etter planen vedtas saken i bystyret 27. mai. Deretter igangsettes arbeidet.

Partene som stiller seg bak avtalen utgjør flertall, med 39 av bystyrets 59 representanter.

Powered by Labrador CMS