Også trikkene rundt trikken som hadde fått stans i Kirkeristen måtte vente i ettermiddagsrushet fredag.

Full stans og trikker stående fast «alle veier» ved Stortorvet

– Krevende, ifølge Sporveiens pressekontakt.

Publisert

I ettermiddagsrushet fredag fikk en trikk full stans i Kirkeristen, like ved Stortorvet.

– Det er en trikk som har tekniske problemer, kunne pressekontakt i Sporveien, Peder Skoglund, bekrefte overfor VårtOslo.

Minst tre trikker stående bortover Storgata fredag ettermiddag.

– Fagleder er på stedet for å få løst ut maskinen, men det er krevende med mye trafikk på stedet, fortsatte Skoglund, som likevel ikke kunne si sikkert når dette ville skje.

– Vi jobber med å få den aktuelle trikken vekk, slik at andre trikker og trafikk kan passere. En del snur også på Stortorvet, i trikkesløyfa der, la han videre til.

Det var trikken i midten av bildet som fikk trekniske problemer i ettermiddagsrushet.

Da klokken nærmet seg 16.30 ventet minst en trikk bak den stansede trikken, som hadde snuta vendt inn i Storgata, der minst tre trikker også sto og ventet på å komme videre forbi.

Heller ikke 17-trikken kom seg forbi oppover mot Stortorvet.

Powered by Labrador CMS