Oslo 20200130. Grønlands Torg (handlesenter) ligger på Grønland i Oslo.Foto: Vidar Ruud / NTB
Politiet har søndag morgen foreløpig ikke detaljer rundt pengebeløpet, utover at det dreier seg om "noen tusen kroner".

Ran på Grønlands torg: - Truet fornærmede med at de hadde pistol

Den ene av de mistenkte ranerne på Grønland er pågrepet. Den andre er fortsatt er på frifot, opplyser politiet.

Publisert

- En mann tok kontakt med en patrulje på Grønland og forklarte at han hadde blitt truet til å overføre penger, samt ta ut penger i en minibank, sier politiets operasjonsleder Rune Hekkelstrand klokken 5.14 søndag morgen.

Operasjonslederen opplyser at ransofferet er en mann i 20-årene. De to mistenkte ranerne på Grønlands torg skal være to menn i 40-årene.

Ledet til én mistenkt

- Dette forholdet etterforskes som et ran, fordi de mistenkte truet fornærmede med at de hadde pistol, sier Hekkelstrand.

Etter uttaket av pengene fra minibanken skal politiet ha fått opplysninger som ledet dem til en navngitt mistenkt.

- Vi fikk info om hvem som var mottaker av pengene, så vi søkte etter denne personen i sentrum, forteller Hekkelstrand. 

- Observant patrulje

- Etter 20 minutter fant en observant patrulje mistenkte i Osterhaus' gate og han ble pågrepet, sier operasjonslederen.

Hekkelstrand har søndag morgen foreløpig ikke detaljer rundt pengebeløpet, utover at det dreier seg om "noen tusen kroner".

- Vi jobber fortsatt med sikring av digitale spor, samt søk etter mistenkte nummer to. Ingen ble fysisk skadet under ranet, sier Rune Hekkelstrand.

Powered by Labrador CMS