Partileder Arild Hermstad og parlamentarisk leder Une Bastholm tok med seg denne «fire-prosenten» i Oslos gater for å synliggjøre partiets hovedmål for valgkampen om å få en oppslutning over sperregrensen på fire prosent i forbindelse med MDGs sommerpressekonferanse.

Flertallet av Oslo-kvinner vil ha MDG over sperregrensen

– Det er jo sperregrensen som avgjør valget i år, sier MDGs andrekandidat i Oslo.

Publisert

Nesten halvparten av velgerne i Oslo er positive til at MDG kommer over sperregrensa, ifølge en meningsmåling. 

«Vil du oppfatte det som positivt eller negativt om Miljøpartiet De Grønne kommer over sperregrensa ved stortingsvalget, eller spiller det mindre rolle for deg?», heter det i spørsmålet som Respons Analyse har stilt velgere i hovedstaden på vegne av partiet.

Kvinnene mest positive

48 prosent svarte positivt, skriver Dagsavisen. Det gjaldt 56 prosent av kvinnene og 39 prosent av mennene som deltok.

Nestleder og andrekandidat i Oslo, Ingrid Liland, bød på gulrøtter til folket foran Stortinget tidligere i valgkampen.

– Det er jo sperregrensen som avgjør valget i år, spesielt for norsk klimapolitikk, sier nestleder og andrekandidat i Oslo, Ingrid Liland, som anså målet om å nå sperregrensemålet som så viktig at hun til og med søkte om å ta «Sperregrensen» til mellomnavn.

Godt over på målingene

MDG fikk støtte fra 11 prosent av velgerne i Oslo på NRKs supermåling i august. 

På VGs måling denne uka oppnådde partiet 7,1 prosent på landsbasis. 

Snittet på de seks målingene så langt i september er på 6,2 prosent, viser Poll of polls oversikt.

Powered by Labrador CMS