Oslo 20241127. Grønland politistasjon i Oslo onsdag morgen.Foto: Amanda Pedersen Giske / NTB
Mannen er siktet for voldtekt av et barn under 14 år.

Barnehageansatt i Oslo siktet for voldtekt av barn

Den siktede er varetektsfengslet i fire uker. – Han er helt fortvilet, sier mannens forsvarer.

Publisert

Barnehageansatt siktet for alvorlige overgrep

  • En barnehageansatt i Oslo er siktet for voldtekt av et barn under 14 år.
  • Politiet opplyser at siktelsen gjelder en «kvalifisert seksuell handling».
  • Mannen er også siktet for seksuelt krenkende atferd mot et annet barn.
  • Forsvareren sier mannen er fortvilet over anklagene.

En mann som jobber i en barnehage i Oslo, ble torsdag pågrepet og siktet for voldtekt av et barn. Overgrepet skal ha skjedd mens han var på jobb.

Mannen er siktet for voldtekt av et barn under 14 år. Siktelsen gjelder «kvalifisert seksuell handling» med barn, opplyser politiet til NRK

– Innledende fase

Han er også siktet for å ha utvist seksuelt krenkende atferd overfor et annet barn.

– Etterforskningen er i en innledende fase og på bakgrunn av dette og sakens art ønsker ikke politiet å gå inn på sakens detaljer, eller kommentere hvilke etterforskningsskritt som er gjennomført, sier politiadvokat Guro Angell Steffensen i Oslo politidistrikt.

Mannen ble lørdag varetektsfengslet i fire uker med brev- og besøksforbud.

Nekter straffskyld

– Han er helt fortvilet over å ha fått disse beskyldningene kastet på seg, sier mannens forsvarer, advokat Kirsten B. Sigmond til NRK.

Etterforskningen startet etter at politiet mottok en anmeldelse. Politiet skal nå gjennomgå digitale enheter og følge opp med andre etterforskningsskritt, som vitneavhør, blant annet av andre ansatte i barnehagen. 

Daglig leder i barnehagen sier at de vil samarbeide med politiet.

Powered by Labrador CMS