Natteravnene på St. Hanshaugen og Oslo Frp
Det var liv og røre og full russefest på St. Hanshaugen natt til 1. mai. Oslo Frp bestemte seg for å sjekke ut det frivillige hjelpeapparatet.

Slik tilbrakte Oslo Frp natten til 1. mai.

I parken på St. Hanshaugen var det full fest og russ fra hele Oslo natt til 1. mai. Oslo Frps øverste tillitsvalgte inspiserte forholdene.

Publisert

I år valgte Oslo FrPs fire toppkandidater å gå ut i Oslo sammen med andre frivillige i Natteravnene for å bidra i det som ofte blir en av årets mest hektiske netter.

– Det var mye aktivitet i parken på St. Hanshaugen, og det var både lærerikt og givende å delta denne natten, sier Lars Petter Solås, Frps nummer 1 på listen i Oslo ved kommunevalget.

Oslo Frp var med da flere hundre russ samlet seg i parken på St. Hanshaugen denne natten. Sammen med en håndfull andre Natteravner var de til stede mens festen pågikk, i tillegg til både Røde Kors og Politiet.

Oslo Frp ved Ingeborg Bjørnevik, Magnus Birkelund, Lars Petter Solås og Julianne Ofstad.
Oslo Frps representanter i Oslo var ute og hjalp ungdom 1. mai. Her ved Ingeborg Bjørnevik, Magnus Birkelund, Lars Petter Solås og Julianne Ofstad.

– Noe vi må ta vare på

– Det er fantastisk å oppleve den tilliten Natteravnene har blant byens innbyggere, og spesielt unge. Den hjelpen de gir og tryggheten de skaper er av stor betydning for byen vår. Samspillet mellom frivilligheten og det offentlige er virkelig noe vi må ta vare på og bygge videre på, sier Lars Petter Solås.

De fire var imponerte over innsatsen fra de frivillige voksne som deltok.

– Veldig givende

– At ungdommen har edru, voksne mennesker som bare er til stede for å hjelpe dem, er viktig og fører forhåpentligvis til en litt tryggere russetid, sier Magnus Birkelund, fra Oslo Frp.

– De frivillige i Natteravnene gjør en fantastisk jobb for å trygge byen for alle som er ute. Det er ekstra viktig nå som det er midt i russefeiringen. Det var veldig givende å få være med ut å se jobben som gjøres på nært hold, og jeg er veldig imponert over den frivillige innsatsen som gjøres rundt om i byen, sier Julianne Ofstad.

Powered by Labrador CMS