Da politiets hundepatrulje fikk tak i to av de som snoket i småbåthavna ved Ulvøya, viste det seg at de ikke akkurat var hardbarkede kriminelle.
Foto: Heiko Junge / NTB
Uønskede personer i båthavn ved Ulvøya: - Med hundepatrulje fikk vi raskt kontroll på to av dem
- Vi fikk melding om flere personer med lommelykt som snoket i en båthavn ved Ulvøya, sa politiets operasjonsleder natt til søndag. Like etterpå fikk politiets hundepatrulje kontroll på to av personene.
Da politiets hundepatrulje hadde fått tak i to av dem som hadde snoket rundt med lommelykt, viste det seg at de ikke akkurat var hardbarkede kriminelle.
-
Det fremstår som at det er fire ungdommer som har gjort nokså uskyldige ungdomsting, sier operasjonsleder Rune Hommelvik Hekkelstrand.
- Foreldre er informert
- Men vi jobbet med å avklare hva som faktisk har skjedd i båtene de har vært rundt, sier han.
Politiet fikk etterhvert klarhet i også identiteten til de som kom seg unna hundepatruljen. Det viser seg at noen av dem er tenåringer under 18 år.
- Vi er ferdige med saken. Foreldrene til de som er under 18 år er informert. Ingen politisak utover dette, sier Hekkelstrand.