Musikkens hus, inkludert kalt Grünerløkka lufthavn, MIR og Galleri 69 i Toftesgate 69 på Grünerløkka.

Ett år igjen til Musikkens hus på Grünerløkka står klart

Rehabiliteringen står ikke stille ved Musikkens hus, hvor Grünerløkka lufthavn og Café MIR ligger, i Toftes gate. Stedet skal stå klart i mars neste år.

Publisert

Oslo kommune har satt av 140 millioner til å rehabilitere det over hundre år gamle bygget. Etter rehabiliteringen vil bygården igjen benyttes til ulike kulturtilbud, med øvingsrom, scene og kafé.

Kulturetaten har på plass ca 30 arbeidsfolk i Toftesgate 69 for tiden, og hverdagen er preget av nye arbeidsmønstre for å holde på fremdriften.

Arbeidsstokken har ekstra gode rutiner knyttet til koronaviruset.

– Vi følger reglene nøye. Det er gode og skjerpet renhold flere ganger daglig og arbeidsplassen har sitt eget hanskehotell, da det er påbudt med arbeidshansker, sier prosjektleder Tommy Sand, fra kulturetaten i en pressemelding.

Tidligere ble det vasket to ganger i uken, men Luiza Wojnicz (bilde) måtte snu om på hverdagsrutinene og vasker nå grundig hver dag.

Tape på gulvet

Arbeiderne unngår å reise flere enn to i bilene til og fra jobb og har med egen matpakke. Stedet har jevnlig renhold samt anitbac.

Byggleder Hans Antin informerer daglig om rutiner og påser at rutinene og ansatte ivaretas. Lunsjrommet er delt inn i seksjoner der man tar pause på skift for ikke samles mange av gangen. Det er montert tape på gulvet for å huske hvor grensene går for å holde distanse til hverandre.

Byggleder Hans Antin leder 30 arbeidere som står på for at Musikkens hus skal bli klart i mars neste år.

Ligger nå på Grünerløkka sykehjem

Grünerløkka lufthavn nyter for tiden utsikten mot Akerselva, i Markveien 61, tidligere Grünerløkka sykehjem. MIR/Galleri 69 åpnet denne uken og arrangerer konserter på opptil 50 personer.

PS: Tusen takk for at du abonnerer. Det betyr at vi kan lage gode saker om byen vår, fra der du lever.

Powered by Labrador CMS