Mannen som er tatt med pistol på Vaterland skal ha sagt til politiet at han fikk våpenet i Kristparken tidligere mandag kveld.
Foto: Jørn A. Jensen
Mann i 20-årene skal ha solgt dop på Vaterland da politiet fant skarp pistol på ham
Våpenbeslag på Vaterland kan ha tilknytning til en vitneobservasjon i Kristparken tidligere mandag kveld, mener politiet.
- En uniformert patrulje observerte en mann som solgte narkotika ved Vaterlandsparken, sa politiets operasjonsleder Rune Hekkelstrand ved 19.30-tiden mandag.
- Under sikkerhetsvisitasjon fant patruljen det som fremstår som en skarp uladd pistol på mannen, opplste operasjonslederen.
Vitne i Kristparken
Nå sjekker politiet om beslaget av en skarp, uladd pistol på Vaterland kan ha sammenheng med en vitneobservasjon fra Kristparken ved Møllergata tidligere mandag kveld.
Da opplyste et vitne til politiet at det var observert en mann i parken med en pistol.
Da politiet anholdt en mistenkt i Kristparken, ble det funnet en kniv på ham men ikke funnet noe skytevåpen.
- Fikk den i Kristparken
Men ifølge politiet kan vitneobservasjonen fra Kristparken kanskje knyttes til våpenbeslaget på Vaterland. Politiet vil forsøke å finne ut om våpenet kan være det som ble observert i kristparken.
Mannen som er tatt for narkosalg og våpenbesittelse på Vaterland er i 20-årene, opplyser politiet.
- Mannen forklarte at han hadde fått denne i Møllergata for en times tid siden, så vi undersøker en eventuell sammenheng mellom denne saken og den i Kristparken, sier Rune Hekkelstrand.
- Mannen er kjørt til arresten og blir anmeldt for flere forhold, inkludert ulovlig bevæpning, sier politiets operasjonsleder.