Etter en Vålerenga-sjanse fikk Moldes Magnus Wolff Eikrem med seg ballen ut av egen banehalvdel, stormet på sololøp mot VIF-målet, passerte Sebastian Jarl og hamret ballen ned i korthjørnet, til 1-0.
VIF skapte det meste av farligheter før pause, og de fikk betalt for innsatsen etter 22 minutter. Carl Lange sendte en fin stikker til uromomentet Filip Thorvaldsen, som parkerte Isak Helstad Amundsen og scoret sikkert alene med keeper.
Like før pause snudde VIF oppgjøret i et flott angrep. Elias Sørensen skrudde ballen perfekt inn til Brice Ambina, som løp inn 2-1.
To kjappe
Annen omgang ble en roligere affære, men som lyn fra klar himmel kom utligningen ved den 18-årige innbytteren Daniel Daga etter 79 minutter. Eikrem spilte ham opp feilvendt, men han snudd lynraskt og klemte ballen opp i hjørnet med et imponerende hardt skudd.
Eikrem hadde akkurat krefter igjen til et løp på høyrekanten som resulterte i et flott innlegg til Fredrik Gulbrandsen kort etter.
Spissen headet inn matchvinnermålet og sørget for at Molde kan reise hjem med tre poeng.
Etter scoringen signaliserte Eikrem kjapt til benken at han måtte byttes ut.
– Han startet dagen med å sende Molde i føringen, og så avslutter han den med å servere Gulbrandsen før han går og setter seg på benken, utbrøt TV 2-kommentator Haakon Frydenberg Thon.
Vålerenga har bare vunnet én gang på sine fem siste kamper.