Det gode vårværet hjalp på stemningen under årets første Bilfrie markedsdag i Bogstadveien. På grunn av det svært populære arrangementet måtte trikkelinje 12 endre påstigning ved Majorstuen, og geleides mellom Bogstadveien og Valkyriegata.
Men takket være personell fra arrangørene ble det passet på at trikkene kjørte sakte og oslofolk på leting etter et kupp, fikk flyttet på seg da trikken kjørte.
På Facebook hadde over 12 000 personer vist interesse for arrangementet, som Majorstuen & Bogstadveien Næringsforening står bak.
Se bildene fra markedsdagen under.
Det var stort sett sol denne lørdagen, men skyet til litt på ettermiddagen med noen få dråper regn. Etter hvert skinte sola igjen. Det var trangt om plassen i gatene, og et hav av folk var på jakt etter gode kupp.
Bilfri markedsdag finner sted to ganger i året, en gang om våren og en gang om høsten.
Den aller første bilfrie markedsdagen i handlegaten på Majorstuen ble arrangert den 15. oktober i 1988. Siden den gang har næringslivet satt opp boder i gata to ganger i året.