Finn-sjef Eddie Sjølie og maskoten Pusefinn gratulerer Anne Lindboe (H) med at hun er ordfører for Norges beste nabolag.Foto: FINN.no
Her mottar ordføreren prisen som beviser at Norges beste nabolag er et villastrøk i Oslo
Nærhet til både storby og Marka slo knock out på alle andre da en delbydel i Oslo ble kåret til landets beste nabolag. – Det er så stas at Norges beste nabolag ligger her i byen, jubler ordfører Anne Lindboe (H).
For første gang har FINN eiendom gjennomført kåringen “Norges beste nabolag”- en uhøytidelig kåring basert på over 200 000 respondenter som har deltatt i en løpende undersøkelse på FINN-tjenesten Nabolag.no.
Helt øverst på pallen troner Nordberg i bydel Nordre Aker, som herved kan smykke seg med å være landets beste nabolag.
– Godt kollektivtilbud
Se topp-ti-listen over landets beste nabolag nederst i denne artikkelen.
– Vi elsker jo å gå på tur her i Norge! Nærheten til flotte turmuligheter kan absolutt være med på å trekke opp attraktiviteten til et boligområde, sier boligekspert og leder i FINN eiendom Jørgen Hellestveit i en pressemelding.
Annonse
Også Ørjan Haakonsen, produktansvarlig for Nabolag.no, poengterer at viktige faktorer som er avgjørende for livskvaliteten, er det som gjør at Nordberg ender opp på topp.
– Våre respondenter forteller at veier og hager er godt vedlikeholdt, og de som bor her opplever stor grad av trygghet, at det er gode turmuligheter og godt kollektivtilbud, sier han.
– I tillegg er det opplevd lavt støynivå. At naboene også rangerer skoler og barnehager høyt gjør nabolaget spesielt attraktivt for familier med barn, sier Haakonsen.
Ordfører Anne Lindboe, PuseFinn, FINN-sjef Eddie Sjølie og barn fra Nordberg barnehage samlet for å feire prisen for "Norges beste nabolag".Foto: Finn.no
– Hele Nordre Aker populært
– At nabolaget Nordberg er populært, er det ingen tvil om. På FINN eiendom er dette et av nabolagene som får flest klikk og besøk i løpet av en uke. Det samme gjelder egentlig for hele Nordre Aker, som er den bydelen Nordberg ligger i, sier Jørgen Hellestveit.