Bjørndal idrettspark
Espen Ramstad viste frem sykkelferdighetene sine og mulighetene som ligger i en pumptrack.

På en gammel fyllplass fra 90-tallet, har byen fått sin første asfalterte sykkelbane i Bjørndal

I går åpnet Oslo kommune «nye» Bjørndal idrettspark med fire rehabiliterte fotballbaner og byens første asfalterte pumptrack, eller sykkelbane på godt norsk. – Jeg vil gratulere!

Publisert

Sykkelbanen kan brukes av syklister, skatere og sparkesyklister.

– Jeg vil gratulere Bjørndal med et fantastisk anlegg og hele fire nye kunstgressbaner. Og for en bonus med byens første asfalterte pumptrack! Vi håper det blir tatt godt imot av hele byen, sier idrettsbyråd Anita Leirvik North.

Bjørndal idrettsanlegg er et kommunalt idrettsanlegg etablert på en gammel fyllplass fra 90-tallet. Anlegget har utviklet seg fra å bestå av grusbaner til nåværende kunstgress, der innfyllet består av naturkork.

Brukte fantasien, så mulighetene

Rehabiliteringen av kunstgressbanene har krevd at store mengder masser er skiftet ut. Normalt ville disse massene blitt transportert til godkjente deponier. Men prosjektlederen fra bymiljøetaten, Johannes Bjerre Helgestad, så andre muligheter:

Bjørndal idrettspark
Disse personene solte seg i glansen ved åpningen. Fra venstre: Prosjektleder i bymiljøetaten Johannes Bjerre Helgestad, Fredrik Holtmoen fra Entreprenør JR Anlegg, Nicolas Serey fra entreprenør Betongpark, Bjørnar Skogvoll - daglig leder Bjørndal idrettsforening, byråd for kultur og næring Anita Leirvik North (H), avdelingssjef i bymiljøetaten Randi Margrethe Tornås og Kjetil Berntsen fra Norsk Tipping.

– Jeg så at det store området burde bli brukt til noe, og at løsningen bokstavelig talt lå i hauger foran oss. Å bruke massene til noe er jo langt bedre enn å kjøre de bort. Lek og trening på en pumptrack er aktiviteter vi vet at folk liker å drive med.

Bortkjøring av massene ville medført cirka 300 turer med lastebil, som ville medført betydelige kostnader og store utslipp. Å bygge en sykkelbane kostet det samme som massetransporten ville kostet.

Unngikk massetransport

Under ett år senere at Helgestad kom med forslaget, står nå sykkelbanen klar til bruk.

Bjørndal idrettspark.
Bjørndal Idrettsanlegg, inkludert fire fotballbaner og sykkelbane, er nå åpen.

– Jeg ønsker å gi honnør til prosjektledelsen som har evnet å tenke utenfor boksen og sett etter nye muligheter. Ved å gjennomføre prosjektet på denne måten unngikk vi unødvendig massetransport gjennom Bjørndal, og for de samme pengene fikk vi en pumptrack av beste kvalitet, sier idrettsbyråd North.

På en gammel fyllplass fra 90-tallet, har byen fått sin første asfalterte sykkelbane i Bjørndal

I går åpnet Oslo kommune «nye» Bjørndal idrettspark med fire rehabiliterte fotballbaner og byens første asfalterte pumptrack, eller sykkelbane på godt norsk.

Powered by Labrador CMS