Det holdt ikke helt inn for (fra venstre i rødt) Marcus Melchior, Fredrik Berglie og Jonny Buduson mot Egersund. Kanskje ble frykten for å tape for stor.Foto: Anders Vindegg
Skeid ble straffet for å være for forsiktige. Ble tuppet ned fra serielederplassen av Egersund
Tidvis godt spill, store sjanser og to perlemål av Jonny Buduson til tross. Skeid taper kampen etter selvmål på overtid.
Etter å ha avgjort flere kamper til sin fordel i sluttminuttene, og etter å ha misbrukt flere enorme sjanser på stillingen 2-1, gikk det som det gjerne gjør i fotball. Motstanderen scorer.
– Vi ble for feige, vi glemmer å spille og vi slår bare støttepasning på støttepasning. Vi blir straffet for det. Egersund var ikke bedre enn oss, men vi feiga ut. Dette kan vi takke oss selv for, sa en oppgitt og forbannet Simen Hestnes etter kampen. Hestnes var nest sist på begge Skeids mål. Pasningene var av typen se-og-lær.
Skeid ledet kampen helt til sluttminuttene. Avgjørelsen kom godt inne i overtiden, og den kom på den surest tenkelige måten, ved et selvmål.
Resultatet sendte Skeid foreløpig ned fra tabelltoppen i 2. divisjon. Ny leder er Egersund, med ett poeng mer og en kamp mer spilt.
Glimrende mål av Buduson
Før de siste, forvirrende minuttene hadde torshovgutta god kontroll. 1-0 kom etter at Simen Hestnes spilte Jonny Buduson igjennom. Buduson lot ballen sprette en gang før han dundret til på halvspretten. En vakker og tøff scoring.
Budusons andre mål for dagen kom også etter en pasning fra Hestnes. Pasningen kom fra dypt inne på Skeids banehalvdel og sendte, med millimeterpresisjon toppscoreren alene med keeper. Denne gangen dundret ikke Buduson til, men satte i stedet ballen kontrollert til side for målvakten. Da var det spilt 54 minutter av kampen og stillingen var 2-1 til Skeid.
Simen Hestnes spilte en god kamp og sto for begge de målgivende pasningene. Hestnes er den eneste skeidspilleren som har spilt samtlige minutter denne sesongen.Foto: Anders Vindegg
Skeid spilte bra, og hadde flere store sjanser. Kanskje burde de også hatt et straffespark da ballen ble stoppen av en Egersund-hand foran eget mål. Dommer Abdulhadi Al-Fahad var ikke heldig med alle avgjørelsene, men han fikk heller ingen hjelp fra sine assistentdommere.
Marerittavslutning
Stillingen 2-1 til hjemmelaget, sto seg fram til det 88. minutt. Da utliknet Egersund ved Stian Michalsen. På overtid sendte Egersunds gode høyreving Jacob Malsø Dunsby en ball inn foran mål. Skeids Stian Pettersen forsøkte å stoppe innlegget, men satte i stedet ballen i eget mål.
Skeids trener Gard Holme var, som Simen Hestnes, ikke akkurat i festhumør etter avslutningen av kampen. Som sin midtbanespiller sier han at laget spilte for feigt.
– Vi slipper inn tre mål på en omgang, selv om vi tilsynelatende står i balanse i forsvar. Vi blir for feige. Det er for dumt at vi rotet bort det her. Nå er jeg skuffet, sa Holme.
På onsdag spiller Skeid mot Odd2 i Skien og har da muligheten til å ta tilbake serieledelsen.
I Tromsø spilte Skeid 2 mot Tromsø 2, og sluttresultatet ble 1-1.
Kampfakta
Skeids lag mot Egersund: Lars Martin Kvarekvål – Mikkel Tveiten, Fredrik Berglie, Stian Pettersen —Anders J Johansen, David Hickson (90), Simen Hestnes, Shadi Ali(63), Øystein Vestvatn – Marcus Melchior (63), Jonny Buduson (83)
Benyttede innbyttere: Felix Anthonessen (63) Seferi Uranik (63) Gabriel Andersen (83) Dreni Ademai (90)