Den svenske kjeden Clas Ohlson åpner en ny butikk i sentrum. Det nye lokalet åpner dørene rett ved siden av Oslo City, på adressen Nygata 2-6.
Også Clas Ohlsons Oslo-kontor vil flytte til den nye adressen, som får en butikkflate på 1600 kvadratmeter fordelt over to etasjer.
Ser frem til butikk nummer fire
– Vi får en veldig god plassering svært sentralt i Oslo hvor mange mennesker forflytter seg hver dag, sier Rune Johansen, som har tittelen country operations manager hos kjeden, i en pressemelding.
Den nye butikken vil åpne 11. april.
– Vi har vært til stede i Oslo i 32 år og verdsettes høyt. Jeg ser virkelig frem til å åpne en fjerde butikk i sentrum og gjøre det enda enklere for osloboerne å finne alt de trenger for å fikse hjemmene sine, sier Rune Johansen.
– Føles veldig gledelig
Kjeden flytter inn i H&M sine gamle lokaler i Nygata. Clas Ohlson har allerede en butikk i toppetasjen på Oslo City, men skal ikke ut av kjøpesenteret, kun utvide.
I november i fjor åpnet Clas Ohlson en butikk på Kolbotn, og det er også planlagt å åpne en ny butikk i Fredrikstad november i år, som en del av tre nye satsninger fra kjedens side.
– Det føles veldig gledelig å fortsette å vokse i og rundt Oslo. Vi merker også at vi har vært etterlengtet, fortalte Johansen under åpningen av Kolbotn-lokalet.