Den gamle skismøringsfabrikken i Etterstadgata 6 inngår i Obos' utbyggingsplaner.

Obos påstår de vil utvide grøntarealene i området rundt de planlagte boligene ved Sotakiosken

Obos jobber fortsatt med planene for å bygge leiligheter ved Sotakiosken i Etterstadgata på Vålerenga. I løpet av juni skal revidert planer være kommunen i hende.

Publisert

Plan- og bygningsetaten avviste Obos' første planforslag for utbyggingen i Etterstadgata 2 - 6. Nå ber eiendomsgiganten om at planområdet for prosjektet utvides mot Gjøvikbanens sporområde, for å få plass til mer grøntområder i gårdsrommet til leilighetsprosjektet. Forslaget er sendt ut på offentlig høring.

Jobber med samme planforslag

Selv om det søkes om en utvidelse av området de kan gjøre noe med, foreslås det ikke et nytt planforslag for utbyggingen av tomta.

Dette var planene for utbyggingen i Etterstadgata son plan- og bygningsetaten stoppet.

— Obos jobber fremdeles med samme planforslag som tidligere i Etterstadgata 2-6, opplyser senior kommunikasjonsrådgiver i plan- og bygningsetaten, Atle Jan Larsen, til VårtOslo.

I etaten kjenner de ikke til hvilke endringer utbyggerne nå tenker seg, og har derfor bedt om at et revidert planforslag sendes kommunen innen 24. juni.

— Når vi har mottatt det reviderte forslaget, vil vi vurdere om det er behov for en begrenset høring eller nytt offentlig ettersyn av endringene som foreslås, sier Larsen.

Planområdet ønsket nå utvidet innenfor de stiplede linjene.
Powered by Labrador CMS