Tobias Breivold fikk sjansen til å vokte buret i kveldens bortekamp mot Narvik.

Vålerenga møtte et innbitt Narvik-lag på revansjejakt

Siden det famøse tapet borte mot Stjernen, har Vålerenga bare vunnet. I helgens andre oppgjør borte mot Narvik, var Iskrigerne på jakt etter den femte seieren på rad. Men Narvik ville det annerledes.

Publisert

Vålerenga bytter som forventet keeper til den andre kampen mot Narvik denne helgen - inn kommer Tobias Johansen Breivold. Dette er ungguttens åttende kamp denne sesongen, og med en redningsprosent på 92,0 er han den fjerde beste keeperen i årets Fjordkraftliga.

19-åringen var utlånt til nettopp Narvik et par kamper i fjor, og gjorde en god figur da.

Narvik er påskrudd fra første dropp

Vålerenga vant komfortabelt i går, men det tok tid før de klarte å male Narvik i stykker. Det blir spennende å se hva slags kamputvikling vi får i dag.

Som i går er det Narvik som åpner målprotokollen, men denne gangen scorer de to ganger med 13 sekunders mellomrom.

Første puck er det Robin Söderqvist som setter inn etter en retur. Rett etter den påfølgende droppen og scoringen kommer gullhjelminnehaver Dante Salituro alene med Vålerenga-keeperen og gjøre ingen feil. 2-0 til nordlandslaget etter drøyt tre minutter.

Wade Murphy kom ikke i målprotokollen mot gamle lagkamerater i kveld.

Med åtte minutter igjen av førsteperioden har ikke Vålerenga skapt noe som helst. I fjor snudde de kampen med godt overtallsspill, men kveldens første fem mot fire ender kun i et par bra halvsjanser.

Trøsten er at Narvik heller ikke får noe ut av sine to overtall.

Da det er drøyt to minutter igjen av perioden forserer Jørgen Karterud oppover venstresiden og inn i Narviks sone. Pucken ender etter hvert bak mål hos Martin Røymark som spiller et smart pass ut til Tommi Taimi, som med sine offensive gener har plassert seg foran buret.

Finnen, som har overtatt gullhjelmen i VIF, gjør ingen feil. Vålerenga får der en viktig redusering mot slutten av perioden. Etter 20 minutter står det 2-1 i målprotokollen, og 7-7 i skuddstatistikken.

Kommer ikke til gode sjanser

Andreperioden i gårsdagens kamp var totaldominert av Enga, mens de fem først minuttene av midtperioden i dag tilhører vertene.

Men det snur når Vålerenga får spille i et overtall som tilbringes sammenhengende i angrepssonen. Narvik er bra i box-play, og alle avslutningene kommer utenfra. Utligningen mangler, men dette må koster krefter for hjemmelaget.

Det er Vålerenga som er best i andre periode, men det er Narvik som kommer nærmest en scoring. Med 30 sekunder igjen av perioden kommer William Hedlund alene med Breivold i VIF-buret, men sistnevnte redder mesterlig. Den kan ha vært viktig for utfallet av kampen.

Det blir altså 0-0 i andre periode, og Vålerenga vinner skuddstatistikken 9-4.

Filip Gunnarsson og Kalle Ekelund møtte et hardt kjempende Narvik.

Narvik kommer til å selge seg dyrt nå. De kommer seg gjennom nok et undertall, men gjestene fortsetter å presse. Vålerenga sliter imidlertid med å komme til gode sjanser. Skuddene kommer fra dårlige vinkler eller langt hold.

Vålerenga får nok et overtallsspill, men heller ikke denne gangen blir det mål. Alt spill foregår i Narviks sone. Kalle Ekelund og Tommi Taimi spiller hele tiden. Sistnevnte skyter også mer eller mindre hele tiden.

Spill mot ett mål

Når pucken for en gangs skyld havner i Vålerengas sone, er Andreas Stene uheldig. Pucken havner hos Dante Salituro som setter inn sin andre gåll for kvelden.

Snakk om scoring mot spillets gang.

Når Vålerenga tar ut keeperen i et desperat forsøk på å score, ender pucken igjen hos Salituro, som fra skrå vinkel setter inn sitt tredje i denne kampen.

Tiden renner ut, og til tross for en skuddstatistikk på 18-9 til gjestene i siste periode, er det Narvik som scorer to ganger.

Det betyr at sluttresultatet ble 4-1 til Narvik. Vålerengas seiersrekke stoppet på fire kamper, først kommende tirsdag kommer et opplagt Stavanger Oilers på besøk til Oslo og Jordal Amfi.

.

Powered by Labrador CMS